Uszczelki silnika W2A Wiatr.
Czyli WRESZCIE NIE KOPCI I NIE KAPIE !

Sugerowane etapy wykonania:

- wydrukować na skalibrowanej drukarce, uszczelkę z papieru, celem sprawdzenia dopasowania do posiadanego silnika. Kalibrację sprawdzić można poprzez zmierzenie wymiaru podanego na rysunku.
- po prawidłowym dopasowaniu, zakupić materiał na uszczelkę (polecam Gambit AF-Oil). Grubość materiału dobrać w zależności od posiadanych warunków. Ja np. Uszczelkę między kartery wyciąłem grubości 0,8mm. Planowałem, (szlifowałem) jednak jego gładzie. Taka grubość najbardziej pasowała mi do dobrego zdystansowania skrzyni biegów. Standardowo jednak, między kartery i pod lewy dekiel dawałbym 0,5mm reszta wystarczy 0,3mm.
- w najbliższym punkcie z ploterem laserowym (ma go co drugi zakład produkujący reklamy z pleksi lub foli samoprzylepnych) zlecić wycięcie odpowiednich elementów.

Niektóre z uszczelek powinny także pasować do silnika W2 / W2B z Shl Gazeli i WSK 175. Co prawda ja nie kleiłem dodatkowo uszczelek i silnik wydaje się być szczelny. Po miesiącu jeżdżenia, nie musiałem dolać nawet kropli oleju. Następnym jednak razem, jak już będę pewny że wszystko w silniku gra, skleję go dodatkowo silikonem wysokotemperaturowym (koniecznie odpornym na olej i benzynę).
Projekt uszczelek wykonałem sam, na podstawie zdjęć własnego silnika.

Lista uszczelek

Wszelkie uwagi i komentarze poczytać i umieszczać można TU.

A TU znaleźć można rysunki w formacie DWG i PDF.uszczelki silnika W2A
uszczelki silnika W2A
uszczelki silnika W2A
uszczelki silnika W2A


2012 © TamtajProjekt i wykonanie Tamtaj